Amazon Kindle

20. května 2012 v 9:17 | Brave Tangerine |  Na Téma
V poslední době mě velmi zaujalo zařízení s názvem Amazon Kindle (konkrétně Amazon Kindle 4) . Jde o čtečku knih. Jak už vy, co navštěvujete můj blog déle víte, jsem velmi vášnivá čtenářka, čtu hodně a ráda. Nikdy jsem nedala dopustit na klasické, tištěné knihy, i když se mi nezdají zrovna nejlevnější a ne všude se dá číst, třeba v létě na sluníčku jsou tištěné knihy dost nepraktické, slunce se odráží v textu, oči bolí. O čtečkách knih jsem toho moc neslyšela, až do doby, než o ní jedna skvělá blogerka napsala článek. Ona Amazon Kindle 4 vlastní a je s ním velice spokojená a já se rozhodla, že vás obeznámím s tím, co to Amazon Kindle vlastně je. Mersmerize (blogerka, která napsala článek o Amazon Kindle 4) mi dovolila, abych si z jejího článku vytáhla části, co se mi zalíbí a zveřejnila je zde. Tímto bych chtěla Mers moc, moc poděkovat, že mi dovolila si její článek vypůjčit. A taky bych vás chtěla navnadit, abyste navštívili její blog, najdete tam plno skvělých rad a soutěží..:)
Rozhodla jsem se její článek zveřejnit zde, protože já toho o čtečkách moc nevím a kdybych se rozhodla, že o nich napíšu, neměla bych z čeho čerpat.

Co je to Amazon Kindle?
V dnešní počítačové době, kdy se vše digitalizuje, není vyjímkou, že i knihy se dostávají do elektronické podoby. Kdysi jsem si říkala, že je to zbytečné a že knížka v počítači je hrozné zlo - na podsvíceném monitoru se špatně čte, bolí z toho oči a sedět u PC tu samou dobu jako u dobré knihy určitě není nic dobrého. Potom jsem se ale dozvěděla o čtečkách knih.
Jednou z nich je právě kindle, který ti umožňuje zakoupenou/stáhnutou e-knihu dostat do paměti zařízení a pohodlně číst.
Proč je to lepší, než číst knihy v PC?
Zařízení není žádným způsobem podsvíceno, nepoužívá ten samý způsob zobrazování textu jako počítače - naopak používá elektronický inkoust, který je na oči příjemný, neničí zrak a v podstatě se z něj čte jako z klasické knihy. Můžeš pohodlně číst venku, protože displej není lesklý, takže se v něm ani na slunci nic neodráží, text se i při naklánění neinvertuje a vypadá pořád stejně.
Pokud se ti písmenka budou zdát moc malá, nebo naopak velká, můžeš si v nastavení každé knihy změnit velikost písma. Jde to velice jednoduše. Kindle ti také umožňuje měnit mezery mezi písmeny, mezi slovy a typ písma. Zkrátka si nastavíš, co se ti bude číst nejlépe.
Kde a za kolik čtečku koupit?
Asi nejpohodlnější je objednat jí z internetových e-shopů, kde tě pravděpodobně vyjde nejlevněji. Existuje několik typů kindlu - Amazon Kindle 3, Amazon Kindle 4, Kindle Touch (s dotykovou obrazovkou), Kindle Fire, s klávesnicí, bez klávesnice aj.
Dále si také můžeš vybrat ze sponzorované verze. Ta je levnější, protože se ti v ní zobrazují reklamy. Já sama vlastním tuto verzi a mohu jen doporučit. Zaplatíš za ní o dost méně a reklama se zobrazuje jen ve výběru knih a ve spořiči displeje. Když čteš, reklamu nikde nenajdeš, tedy se nemusíš bát, že tě bude u tvé oblíbené knihy rušit.
Cena se pohybuje okolo 2.500 - 4.000 Kč.
Kde e-knihy stáhnout/zakoupit?
E-knihy jsou o dost levnější než ty klasické tištěné, zkrátka proto, že není žádná spotřeba papíru a není zapotřebí tisk. Existuje nespočet stránek, kde si vybranou knihu můžeš koupit (např. palmknihy.cz, obchod.portal.cz aj.). Potom existují stránky, kde si knihy můžeš legálně stáhnout - samozřejmě nemusí zde být zrovna ta kniha, kterou hledáš. A do třetice knížky můžeš stahovat free na spoustě českých serverů sloužící ke sdílení dat (uloz.to aj.).
Do kindlu si můžeš stáhnout obrovské množství knih (jestli se nepletu, udává se až 1.400), takže se nemusíš bát, že bys v zařízení mohla číst jen jednu knihu.
Jak je na tom nabíjení?
Amazon Kindle můžeš nabíjet klasicky přes USB kabel, který připojíš k počítači. Při zcela vybité baterii se čtečka nabíjí necelé tři hodiny. Výdrž baterie se pohybuje okolo 3 - 4 týdnů, což je vážně paráda. Stačí jednou dobít a v podstatě měsíc nemusíš nabíjet.
Technické parametry
Paměť: 2 GB
Ovládání: směrový ovladač, virtuální klávesnice
Rozměry: 166 x 114 x 8.7 mm
Hmotnost: 170 g
Názor Dommi: Jak už jsem psala výše, jsem vášnivá čtenářka, po tomto článku vážně uvažuji o koupi této čtečky. Moc mě zaujala. Vypadá to, že už vím, co si budu přát k svátku, vysvědčení, či narozeninám (ty mám ale až za dlouho). Buď to budou peníze a nebo čtečka, začínám šetřit..! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pentilka Pentilka | Web | 27. srpna 2012 v 11:05 | Reagovat

Na kindle by mě zajímal i Váš názor tady: http://wp.me/p2F3YO-1f

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama