Dostala jsem pětku !

20. května 2012 v 9:24 | Brave Tangerine |  Na Téma
Dnes ráno jsem se probudila s nápadem na článek. Článek bude na téma škola. Snad už každý z nás dostal někdy pětku a já nevím jak vy, ale už jsem zažila ten pocit, kdy jsem se bála říct mamce o pětce a myslím, že nejsem sama. Znám několik lidí, co se báli říct doma o známce a proto vyváděli různé vylomeniny. V tomto článku bych vám chtěla říct něco o těchto špatných známkách a o tom, jak se chovat, když je dostanete.
(ilustrační obrázek, google)
V první řadě samozřejmě hodně záleží na tom, jaký vztah máš se svými rodiči, nebo konkrétně s tím, kdo ti kontroluje žákovskou knížku (já budu používat jako příklad mamku) a taky na tom, kolik ti je let, já se třeba teď už o žádných známkách mamce říct nebojím, protože za chvíli končím základní školu.
Pokud jde o tvou první pětku, je jasné že se bojíš, to jsme se báli všichni, ale můžu tě ujistit, jak už jsou tvoji rodiče jakýkoliv, první pětku pochopí. (Já, když jsem v šesté třídě dostala svou první trojku, přišla jsem domu s brekem a ještě dostala čokoládu za to, že jsem to doma řekla a že trojka neni nic hrozného...:P).
Pokud nosíš jednu pětku za druhou a nesnažíš je, potom je to už horší, to bych se ani nedivila kdyby ti rodiče vynadali, protože to je chyba v tobě, protože ty se nesnažíš a necháváš si solit pětky. (Nikdy neříkej doma - Ale oni měli pětku všichni - Učíš se pro sebe, známky jsou tvé, tak nekoukej na ostatní, ale na sebe..!)
A pokud jsi ten stejný typ jako já, což je, že ti občas nějáká ta pětka ulítne, ale jinak se učíš dobře. Nemusíš se vůbec bát přijít za mamkou a říct jí o té pětce. Důležité ale je, nelhat, vždy musíš přijít a říct pravdu, řekni radši doma mamce, že ses prostě neučila, než abys jí říkala, že si na tebe učitelka zasedla a že dává špatné známky jen tobě a tak podobně, to by se ti totiž mohlo pěkně vymstít.
Takže, hlavní body ke spokojené rodině. Nikdy o známkách nelži, nefalšuj podpis, protože se na to jednou stejně přijde, neodkazuj špatné známky na ostatní ani na učitelku.
Nemáš proč se bát doma říct o špatných známkách, rodiče pro Tebe chtějí jen a jen to nejlepší..:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 discount tea length dresses discount tea length dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:33 | Reagovat

Q. How do you repair a broken tomato?
http://www.wiredress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama