Když už..

19. května 2012 v 15:44 | Brave Tangerine |  Na Téma
Od rána poslouchám Óčko a při tom mě napadlo téma na tento článek. Rozhodla jsem se psát o anglických, nebo jiným jazykem zpívaných písničkách.
Každý z vás si určitě už někdy poslechl, nebo stále poslouchá cizojazyčné písničky. Ale bohužel, je jen málo těch, kteří ví, co se v těchto písničkách zpívá. I já byla do nedávna jedna z nich, i když preferuji spíše českou muzickou tvorbu, ráda si poslechnu i něco od zahraniční konkurence.
Dám příklad: Oblíbila jsem si písničku Rain Over me od Pittbula a Marca Anthonyho. Líbila se mi, protože měla velmi chytlavou melodii. Po nějáké době jsem se podívala na Óčko tv songbook a tam zrovna tato písnička hrála s překladem, když jsem to viděla tak jsem se zděsila..! Takhle sprostou písničku jsem dlouho neslyšela, od té doby si všechny anglické písně překládám.
Tímto bch vám chtěla vysvětlit, že než začnete něco poslouchat, měli byste se přesvědčit, co se v písničce zpívá a o čem je, nebo v tom nejlepším případě poslouchat české zpěváky, zpěvačky a skupiny, máme přece plno skvělých interpretů, myslím, že se nemáme za co stydět.
Jen aby nenastal omyl. Nechci vás nutit, abyste si překládali písničky protože to říkám, ale pokud budete poslouchat nějakou vulgární písničku před někým, kdo umí dobře anglicky, no nevím, co si o vás pomyslí. Ale samozřejmě vás nechci do ničeho nutit, dělejte tak, jak vy uznáte za vhodné, ale toto je můj názor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama