Návštěva SOŠ profesora Švejcara

20. května 2012 v 9:25 | Brave Tangerine |  Středoškolský život
Dnes (25. 4. 2012) jsem byla spolu s babičkou, kamarádkou Leničkou a její maminkou odevzdat Zápisový lístek a zařídit si internát na SOŠ profesora Švejcara do Plzně kam jsme se obě dostaly. Nevím, zda vás tento článek bude zajímat, ale byla bych ráda, kdyby zajímal, protože pro mě Střední škola hodně znamená, dokonce plánuji při nástupu do školy začít psát takový deník nebo týdeník (to si ještě rozmyslím) z života Středoškolačky, zajímal by vás..?
Ale teď už k dnešnímu dni.

Cesta: Nesnídala jsem, takže při cestě tam mi bylo zle, přece jen, od nás do Plzně je to 60 km.. Při cestě zpátky jsem byla nacpaná smaženým sýrem v žemli, takže mi bylo taky zle, ale zvládla jsem vše udržet v sobě. Ale cesta byla opravdu dlooouhá.. Vyjeli jsme kolem osmé hodiny ranní a přijeli kolem půl druhé. Ale pozitivní je, že jsem nemusela do školy a vyhnula se dějepisu. :P


Příjezd do Plzně: Cesta byla dlouhá a složitá, ale nakonec s pomocí navigace jsme se tam dostali a našli příslušnou školu. Ve škole jsme odevzdali Zápisové lístky a nesympatické paní se zeptali na informace ohledně učebnic a internátu, dozvěděli jsme se jen, že učebnice budou vyvěšeny na internetu a internát je na konečné stanici trolejbuse číslo 4. Takže jsme toho moc nepochopili, ale vydali jsme se ho hledat.


Internát: Nachází se asi tak 10 minut cesty od školy, ovšem abychom ho našli, museli jsme se zeptat kolemjdoucí paní. Zjistili jsme, že je v Hotelové škole, to, kdyby nám paní ze školy řekla, hledání by bylo hned příjemnější.
Dostali jsme na vyplnění přihlášky na internát, potom si s pánem z internátu povídali, dostali informace k začátku roku ohledně internátu a konečně si ho šli prohlédnout. Všechno je tam moderní, vymalováno je krásnými veselými barvami, všechno je fajn. S pánem z internátu jsme se i hodně nasmáli, řeknu vám, přeju si, být na patře, kde bude vychovatelem on, protože je to skvělý člověk. :) Tak snad nám to vyjde. Ještě jsme ho poprosili, abychom mohli být s Leničkou na pokoji spolu, řekl, že se to pokusí zařídit, že si myslí, že jsme jako dvojčata. :P Tak snad nám to vyjde..:) Doufám.. Ještě jsme si potom byli prohlédnout jídelnu, která je taky krásná nově zrekonstruovaná a krásně vymalovaná..:)
Zatímco na škole jsme s nesympatickou paní byli asi 5 minut, na internátu se sympatickým pánem jsme zůstali přes půl hodiny.


Jídlo: Nemohli jsme samozřejmě zapomenout na to nejdůležitější, pořádný dlabanec. Zašli jsme si do takového bistra s názvem Rychlý Šnek a po zkonzumování zakoupených potravin se rozhodly, že když nám nebude chutnat jídlo ve škole, budeme si ho kupovat zde. Já si vzala Smažený sýr v žemli a Lenička Kebab, obě jsme byli se svým jídlem nad míru spokojené..:)


Měli jsme prostě fajn den..:) Jsem tak ráda, že to všechno je realita, že od září budeme středoškolačky, už to není jen sen..:)

S pozdravem, Brave Tangerine
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama