Rozhovor: Mersmerize

19. května 2012 v 15:40 | Brave Tangerine |  Rozhovory
Po dlouhé době jsem se rozhodla opět udělat rozhovor..:) A tentokrát s velmi známou blogerkou Mersmerize, její blog navštěvuji již dlouho a její články jsou skvěle napsané. Vyzpovídala jsem ji pro vás jak nejlépe to šlo...:)
Rozhovor si můžete přečíst v Celém článku..:)
1. Ahoj Mers, začneme tradiční otázkou, co tě dovedlo k blogování? Proč jsi začala?
Ahoj, blogovat jsem začla před rokem, protože jsem ze zdravotních důvodů musela být dlouho doma a neměla jsem co na práci. Dalším důvodem, který mě vedl k založení právě tématického blogu bylo, že mě občas udivovalo to, že mladé slečny, často nevědí nic o svém těle a jiných, vcelku důležitých, dívčích věcech. To byly pravděpodobně ty dva nejdůležitější impulsy.

2. Proslecny.cz je tvuj první blog?
Z jedné strany se dá říct, že ano. I když byl na více adresách (blog.cz, poté u přítele na subdoméně), stále je to jeden a ten samý blog se stejným zaměřením. V té samé době jsem si založila i klasický autorský blog, ale to bylo hlavně kvůli tomu, abych vyzkoušela možnosti blogování, grafického editoru apod.

3. Tento blog se rychle dostal na vysokou úroveň, o tomhle sní hodně blogerek, jak jsi to dokázala?
Abych pravdu řekla, nemám sebemenší tušení:) Samozřejmě vím, jaké zásady by měl blog dodržovat, jaký by měl být, že by měl mít pěkný design, kvalitní a hlavně zajímavé články, ale znám spoustu takových blogů, které nikdy nedosáhly návštěvnosti, kterou jsem za tak krátký čas dosáhla já. Takže si myslím, že je to dost o náhodě, štěstí, ale samozřejmě i o umu a znalostech (např. SEO znalosti, pagerank a podobné věci znát, se vždy hodí)

4. Studuješ na Vysoké škole, k tomu přidáváš články každý den, jak to zvládáš?
Je to dost náročný, hlavně v tom ohledu, že mě to omezuje při focení. Snažím se fotit na denním světle, aby fotky byly "koukatelné" a publikovatelné a ze školy se každý den vracím, teď v zimě, kdy se brzy stmívá, až po tmě, takže třeba takové fotonávody musím fotit jen o víkendu, tudíž mám na nástěnce přesně vypsáno kdy a co mám nafotit, abych na to v průběhu víkendu nezapomněla, protože by zas týden trvalo, než by se to na blogu objevilo. Jinak je to nezvyk, protože jsem si blog zakládala v době, kdy jsem ještě na VŠ nebyla a to jsem stačila psát i deset článků denně, teď jsem se ustálila na jednom, abych s tím stíhala i školu.

5. Kolik času denně blogu věnuješ?
Podle toho, kolik času mám k dispozici. Pokud se musím učit na zkoušku nebo zápočet, tak to hodně omezuju. Průměrně ale denně píšu články tak hodinku (občas si nějaké předepíšu dopředu), další hodinu věnuju odpovězením na komentáře, plánování dalších článků, focení, často musím i zjišťovat odborné informace (např. ke gynekologickým článkům), takže často se obracím na odborníky přes e-mail, aby mi danou věc objasnili, sice vyjímečně, ale stává se to taky. Průměrně bych řekla tak dvě hodinky, někdy více, někdy méně.

6. Když si s blogem začínala, tušila jsi, že budeš někdy tak slavná?
Já si vůbec nepřipadám slavná. Samozřejmě o mě najdeš spoustu informací, pár rozhovorů, ale nepovažovala bych to za slávu. Jsou blogeři, s kterýma se nemůžu rovnat, takže si slavná vůbec nepřipadám:)

7. Jakých úspěchů v blogování bys ještě chtěla dosáhnout?
Tak určitě bych chtěla s blogem pokračovat i v budoucnu, protože jsem tomu obětovala už hodně času a mrzelo by mě, kdyby se stalo něco, kvůli čemu bych musela přestat blogovat. Ale tak už jsem dosáhla věcí, nad kterými jsem v životě ani neuvažovala (vlastní doména, spoustu stálých čtenářek) - dá se říct, že už se nechávám překvapit, co bude dál.

8. Máš někdy náladu s blogem skončit?
Takové pocity občas mám, ale není to nic vážného, žádná hluboká myšlenka. Spíš je to ve chvílích, kdy vidím ty nejlepší blogery a říkám si, že na ně prostě nemám. Ale většinou to rychle přejde. Blog je něco jako moje miminko, takže kdybych ho zrušila nebo přestala psát, najednou bych nevěděla, co s časem a byla bych na jednu stranu "prázdná".

9. Jaké jsou tvé zájmy kromě blogu?
Baví mě hodně čtení, už od dětství strašně ráda čtu (hlavně Stephena Kinga) a ještě mě to nepustilo. Jinak miluju Simpsonovi, až nechutně ráda spím a válím se v posteli a jídlo je mou druhou vášní:)

10. Brzy budou Vánoce, jak je vnímáš? :)
Mám ráda Vánoce, mám ráda bramborový salát, řízek a kapra. Na dárečky se vždycky těším, potěší mě i maličkost, takže i když nedostanu třeba to, co bych si tak moc přála, tak mám vždycky radost. S nakupováním dárků jsem trošku na štíru, sice dárky dávám ráda, ale vymýšlení co komu koupit už mě tolik nebaví a chození po obchodech, kde je narváno? To je ze mě cholerik! Tenhle rok jsem to pěkně obešla a většinu dárků jsem objednala z internetu:)

11. Máš nějáké domácí zvíře?
Mám kočičku - Lilu. Je to můj mazlíček, mám jí hrozně ráda a nedokážu si představit, že bych měla usínat bez ní, nebo přijít domů bez toho, aby mě nevítala a nechtěla se pomazlit:)

12. Poslední odpověď nechám na Tobě, můžeš nám říct co chceš... :) Máš volnost :)
Nejdřív bych chtěla poděkovat za rozhovor - jsem ráda, že někoho zajímám a snad se bude rozhovor líbit i tvým čtenářům. Jinak bych chtěla všem dívkám vzkázat, ať jsou spokojené, šťastné, užívají si Vánoce, neřeší hlouposti, které za to stejně nestojí. Mějte se krásně:)

Tak na závěr bych chtěla Mers hrozně moc poděkovat za ochotu s kterou mi rozhovor poskytovala. Moc mě to bavilo a jsem ráda, že je v blogovém světe taková blogerka, jako je Mersmerize. Přeji jí hodně úspěchů a doufám, že to dotáhně ještě hodně, hodně daleko..:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama