Všechno není samozřejmost

20. května 2012 v 9:16 | Brave Tangerine |  Na Téma
Většina mladých (hlavně mých vrstevníků a mladších děti) bere všechny věci jako samozřejmé. Berou jako samozřejmé to, že dostávají každý den od rodičů na svačinu do školy, že jim každý den rodiče vaří, kupují sladkosti, mají doma uklizeno, mají všechno, na co si v obchodě ukážou, mohou pít a koupat se v čisté vodě, jezdit autem, chodit do školy.¨
Lidi, co tohle nemohou by dali cokoliv za to aby to mohli dělat, aby mohli jíst v McDonnaldu a KFC, aby si mohli každý den kupovat svačinu do školy a hlavně, aby do té školy vůbec mohli chodit. Nemají co pít, v čem se mýt. To MY máme, ale nikdo si toho neváží, nikdo nepoděkuje za tyto věci, každý si jen ještě stěžuje, že ta voda teče studená, že ten rohlík je tvrdší a že ve škole toho po nás chtějí moc..!
Zamyslete se, podívejte se na internet, na televizi, promluvte si s někým. Vzpomeňte si na fil Slunce, seno.. "Co by za to daly děti v Africe?!" A to nebylo jen humorné, ale je to pravda. I já jsem vybíravá, jsem veganka (NE vegetariánka, veganka), což v Africe vůbec neznají, ale využívám i Veganský styl života, takže to neni o mé rozmazlenosti... Já i přesto, že jsem veganka, si dokážu uvědomit, co všechno mám, co mám a ostatní to nemají.... můžu psát tyhle články, telefonovat, psát smsky atp.
Tyhle výše zmíněné věci bychom si měli uvědomit všichni a měli bychom s tím začít něco dělat, ne jen tak sedět a čekat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama