Znáš sama sebe?

19. května 2012 v 15:43 | Brave Tangerine |  Na Téma
Dnes jsem se rozhodla psát o poznání, o poznání vlastní osobnosti. Něco v tomto smyslu jsme brali ve škole, ale mě to hrozně zaujalo, tak jsem se rozhodla vám o tom napsat.
Znát sama sebe bys měla, jeden můj dobrý kamarád říká. Pokud nemáš ráda sama sebe, nemůžeš mít ráda ostatní.A když se zamyslíš, nikdy nemáš ráda něco, co neznáš.. a když neznáš sama sebe, nemůžeš se mít ráda. Mně s toto přísloví moc líbí, protože je pravdivé.
Takže, jak poznat sama sebe?
Vezmi si papír a tužku, rozděl papír na dvě poloviny, na jednu napiš své kladné vlastnosti, na druhou záporné. Když máš hotovo, dej papír nějáké dobré kamarádce, ať se na něj podívá a zhodnotí, pokud sama sebe znáš a trefila ses, nebo ne. Když jsem to psala já, moc jsem se netrefila, napsala jsem tam spíše víc záporných vlastností, podceňuji se, ale pracuji na tom..!! :)
Pokud ses netrefila, zkus to třeba za týden znova, určitě se zlepšíš. Když sama sebe poznáš a začneš se mít ráda, uvidíš, že bude hned všechno lepší, pozitivnější. Já se nikdy neměla ráda, ale nejdřív jsem se naučila se poznat, potom jsem začala pracovat na tom, co se mi na sobě nelíbí a teď..? Je mi fajn.. :)
PS: Na závěr bych chtěla dodat, že hrát si na něco, co nejsi je ubohý. Před nikým se neponižuj, ale ani nepovyšuj, pamatuj, ž každá maska jednou spadne a potom následky nebudou hezký. Já si myslím, že lepší, než si celý život hlídat co řekneš je lepší být taková, jaká opravdu jsi. Nemyslíš..?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama