Recenze: Čerstvě plnoletá

11. července 2012 v 9:59 | Brave Tangerine |  Knihy
Autor: Petra Lázničková
Počet stran: 157
Vazba: Hardback
Žánr: Dívčí román
Nakladatelství: Erika, 2009

Anotace: Tereza je jedináček. Hodně sebevědomá, trochu rozmazlená, má ráda, když věci běží podle toho, jak ona chce. Momentálně ovšem neprožívá příznivé období. Stále ještě v ní doznívá zklámání z rozchodu s první láskou, nejlepší kamarádka na ni přestává mít čas, rozvedení rodiče si najdou nové partnery a ona u nich ztrácí své výsadní postavení. Rozhodne se proto využít výhod nedávno nabyté plnoletosti a postavit se na vlastní nohy. Hýčkaná dívka z malého města vpadne rovnýma nohama do ruchu hlavního města, do neznámého prostředí a mezi lidi se zcela odlišným způsobem života, než na jaký byla dosud zvyklá. Jak fatální důsledky může toto rozhodnutí pro ni mít, odhalí pozdě.

Postavy: Tereza (hlavní hrdinka) je mi docela sympatická po většinu knihy, nejsme sice úplně stejné, takže bych něco udělal jinak, ale celkem mi sedí. Až na tu její tvrdohlavost. Další takový hlavní hrdina David mi byl ze začátku knihy velmi sympatický, jeho činy i slova se mi líbily, ale zjistila jsem, že bych neměla dávat na první dojem, protože Davidova osobnost se i s dějem kihy zcela otočila.

Mé hodnocení: Když vezmeme knihu jako celek, tak se mi celkem líbila. Je spojením romantiky a dobrodružství. Autoka dokázala skvěle popsat prostředí i osoby, její detaily mě bvily číst. Líbilo se mi, že příběh ztvárnila tak, jako že by mohl být opravdu ze života, protože když jde někdo z malého města sám hned do Prahy, není to cesta růžovým sadem, autorka vystihla všechny lapálie hlavní hrdinky.
Knihu určitě doporučuji. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neluška... Neluška... | E-mail | Web | 11. července 2012 v 11:56 | Reagovat

Pěkná recenze... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama