Knihy

Recenze: Nemám žádné jméno

27. července 2012 v 7:38 | Brave Tangerine
Autor: Dagmar Hilarová
Počet stran: 96
Vazba: Hardback
Nakladatelství: Fragment, 2012
Žánr: Autobiografie

Anotace: Neuvěřitelný příběh české básnířky a spisovatelky Dagmar Hilarové. Krátce před patnáctými narozeninami byla transportována do terezínského ghetta a strávila zde více než dva roky.
Knihu vydala pod svým jménem nizozemská spisovatelka Miep Diekmann, která si autorství neprávem přisoudila poté, co jí skutečná autorka důvěřivě svěřila svůj rukopis. Po více než třiceti letech vychází autorské dílo Dagmar Hilarové, které získalo již tři významná literární ocenění, v českém jazyce, jak si to vždy přála.

Stručný děj: Dagmar Hilarová je ve svých 15-ti letech uvězněna do Terezínského koncentračního tábora, sama bez rodičů, začne si psát deník a celý děj knihy se odvíjí od jejich zápisků. Dagmar si v Terezínském koncentračním táboře najde přátele a dokonce i lásku, zkusí si toho hodně.

Pocity a Dojmy: Kniha mě naprosto uchvátila svým obsahem a její minulostí. Dagmar bylo autorství knihy ukradeno holandskou spisovatelkou Miep Diekmann, která uzavřela s Dagmar smlouvu, ale nenechala jí přeložit do češtiny. Bylo těžké prokázat, že je auotrkou Dagmar, ale její syn to dokázal a kniha mohla konečně vyjít i u nás.

Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a myslím, že by si jí měli přečíst další mladé lidi, protože po jejím přečtení si všichni uvědomíme, jaké to kdysi bylo kruté a že bychom měli děkovat za to, že žijeme zrovna v této době.

Hodnocení: Této báječné knize nemůžu dát žádné jiné hodnocení než skvělých 10/10 bodů, protože něco tak úžasného jako je toto dílo jsem dlouho nečetla a jsem moc ráda, že mám knihu doma.

Recenze: Dva meče

24. července 2012 v 13:40 | Brave Tangerine
Autor: Karolína Limrová
Počet stran: 309
Vazba: Hardback
Nakladatelství: Host
Žánr: Upíří, YA, Romantika

Anotace: V ulicích Minneapolis řádí chladnokrevný vrah. Zanechává po sobě oběti, které nesou zjevné stopy mučení. Zatímco policie marně hledá jakoukoli stopu, lovci upírů vědí velmi dobře, s kým mají tu čest. Ví to i Daniel Phillips, ve dne řidič taxíku, v noci neúnavný lovec samotář, jehož do Minneapolis zavedla nešťastná láska. A ví to také Selena Torresová. Je silná, neohrožená a její touha po spravedlivé odplatě je účinnější než jakákoli zbraň. Selena Torresová však porušuje po staletí dodržované tradice. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je slepá. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je… upír.

Stručný děj: Selena se zdá jako obyčejná dívka, až d doby, než si sundá sluneční brýle a my uviddíme její stříbrné oči, nebo jí uvidíme rychle běhat či pít krev, tehdy nám dojde, že je s ní asi něco v nepořádku, je to upír, ale na krku má zlatý meč, který mají lovci upírů. Danny, taky vypadá obyčejně, ale je to lovec, se Selenou se seznámí a zamilují, ale může Dannyho otec překousnout to, že by měl mít Danny vztah s upírkou? A vyjde jim to vůbec? Jak to celé dopadne? To se dozvíte v knize.

Pocity, Dojmy a Postavy: Na první pohled mě kniha velmi zaujala svou obálkou, vypadá vážně skvěle a na dotek je taky příjemná, tu jsem si zamilovala. Když jsem knihu začala číst, dočetla jsem se za chvíli až na stranu 150 a
nemohla jsem se odtrhnout, jenže potom už začínalo být čtení nezáživné a na straně 230 už mě to vážně přestávalo bavit, knihu jsem na své poměry četla hrozně dlouho.

Nikdy jsem nebyla velkým příznivcem upírů, ale po přečtení pár fantasy knih mě to docela chytlo tak jsem si řekla, proč si nepřečíst Dva meče? Možná je to mnou, že se mi kniha nelíbila, možná taky ne. Ale vadilo mi, takové to zdlouhavé popisování okolí a moc velké detaily, mám ráda detailní popisy, ale musí být chytlavé a u téhle knihy jsem se nudila, měla jsem co dělat, abych jí vůbec dočetla.

Pokud jde o postavy tak ty pro mě byly takové neutrální. Selena byla celkem sympatická, ale občas mi lezla na nervy a její chování mi vadilo, stejně tak to bylo u Dannyho, ale ten mi byl o poznání více sympatický než Selena, takže jsem je vcelku měla docela ráda.

Hodnocení: Knize dávám 6/10 bodů, protože je toho víc co by se dalo vylepšit a četla jsem už mnohem lepší knihy než byla tato.

Recenze: Návrat domů

19. července 2012 v 9:49 | Brave Tangerine
Autor: Melanie Rose
Počet stran: 399
Vazba: Paperback
Nakladatelství: Metafora, 2012
Žánr: Dobrodružný


Recenze: Věř v mou lásku

17. července 2012 v 12:49 | Brave Tangerine
Autor: Petra Lázničková
Počet stran: 135
Vazba: Hardback
Nakladatelství: Erika, 2011
Žánr: Dívčí román

Anotace: Když se city perou s rozumem, nebývá výsledek vždy jednoznačný. Šestnáctiletá Katka o tom ví své. Obtížně se vyrovnává s partnery své matky, hlavně s tím nynějším, který je na Katku jako na psa a jednou si dokonce dovolí i něco víc. S tím že se z její nejlepší kamarádky stala její sokyně, i s náklonností, kterou vůči ní projevuje nový spolužák. Často dřív jedná, než přemýšlí, a občas se kvůli tomu dostává do problémů. Naštěstí má nablízku někoho, kdo nad ní drží ochrannou ruku a dokáže pomoci, když je třeba.

Postavy: Hlavní hrdince Katce jsem na chuť občas přišla, občas ne, ona je jedináček a chová se jinak než bych se chovala já, některé její činy se mi líbily, jiné zase ne. Ale kdybyh jí znala osobně, možná bychom si rozumněly. Ondra, nejlepší kamarád Katky je skvělý kluk - hodný, milý, upřímný a umí milovat, ten mi byl velmi sympatický, jediné co mi vadilo bylo, že kouří trávu.

Mé hodnocení: Autorka Petra Lázničková mi začíná být velmi sympatická, její knihy mám přečtené poměrně rychle, protože mě opravdu baví. Do její tvorby se dokážu začíst a jejích 135 stran dokážu přečíst za 2 dny, nemůžu se od knihy odtrhnout. Jediné, co bych její tvorbě vytkla je, že toto je druhá kniha co jsem od ní přečetla a zdá se mi v pár věcech podobná, jako ta první a to mi trošku vadí, ale jinak jsem naprosto spokojená..:) A proto dávám knize 8/10 bodů.

Recenze: Čerstvě plnoletá

11. července 2012 v 9:59 | Brave Tangerine
Autor: Petra Lázničková
Počet stran: 157
Vazba: Hardback
Žánr: Dívčí román
Nakladatelství: Erika, 2009

Anotace: Tereza je jedináček. Hodně sebevědomá, trochu rozmazlená, má ráda, když věci běží podle toho, jak ona chce. Momentálně ovšem neprožívá příznivé období. Stále ještě v ní doznívá zklámání z rozchodu s první láskou, nejlepší kamarádka na ni přestává mít čas, rozvedení rodiče si najdou nové partnery a ona u nich ztrácí své výsadní postavení. Rozhodne se proto využít výhod nedávno nabyté plnoletosti a postavit se na vlastní nohy. Hýčkaná dívka z malého města vpadne rovnýma nohama do ruchu hlavního města, do neznámého prostředí a mezi lidi se zcela odlišným způsobem života, než na jaký byla dosud zvyklá. Jak fatální důsledky může toto rozhodnutí pro ni mít, odhalí pozdě.

Postavy: Tereza (hlavní hrdinka) je mi docela sympatická po většinu knihy, nejsme sice úplně stejné, takže bych něco udělal jinak, ale celkem mi sedí. Až na tu její tvrdohlavost. Další takový hlavní hrdina David mi byl ze začátku knihy velmi sympatický, jeho činy i slova se mi líbily, ale zjistila jsem, že bych neměla dávat na první dojem, protože Davidova osobnost se i s dějem kihy zcela otočila.

Mé hodnocení: Když vezmeme knihu jako celek, tak se mi celkem líbila. Je spojením romantiky a dobrodružství. Autoka dokázala skvěle popsat prostředí i osoby, její detaily mě bvily číst. Líbilo se mi, že příběh ztvárnila tak, jako že by mohl být opravdu ze života, protože když jde někdo z malého města sám hned do Prahy, není to cesta růžovým sadem, autorka vystihla všechny lapálie hlavní hrdinky.
Knihu určitě doporučuji. :)

Recenze: Upíří deníky #1 - Probuzení

9. července 2012 v 12:06 | Brave Tangerine
Autor: L. J. Smith
Počet stran: 248
Díl: 1
Vazba: Paperback
Nakladatelství: Fragment, 2009
Žánr: Romantika, Fantasy, YA

Anotace: Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat - stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry - a ve velkém nebezpečí.

Recenze: Nebezpečná láska

7. července 2012 v 11:59 | Brave Tangerine
Autor: Kateřina Petrusová
Počet stran: 376
Vazba: Hardback
Nakladatelství: Fragment, 2012
Žánr: Romantika, Detektivka

Anotace: Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

Mé 1. recenzní výtisky

4. července 2012 v 11:38 | Brave Tangerine
Už jsou konečně doma. Dnes jsem na ně od rána čekala a už konečně dorazily. Hrozně jsem se na ně těšila, asi jako malá holka na Ježíška. O čem mluvím? No přece o recenzních výtiskách..:) Začala jsem totiž spolupracovat s nějákými nakladatelstvými a dnes mi měly dorazit první recenzní výtisky a to konkrétně od Fragmentu.
Od rána jsem byla jak na trrní, už pár dní totiž nemám co číst a většinou si půjčuji knihy z knihovny, takže to, že se mi do ruky dostanou recenzní výtisky, které budou moje anemusím je nikam vracet je pro mě prostě skvělé. A teď už chvápu lidi, co si knihy kupují, protože mít svou knihu je skvělý pocit..:) Myslím, že začnu šetřit..:P

Ale teď už k recenzním výtiskům které mi přišly. Jsou to dvě knihy a to:
 • Nebezpečná láska - Kateřina Petrusová
 • Upíří deníky: Probuzení - L. J. Smith
Já se jdu vrhnout na Nebezpečnou lásku a vy také čtěte..:)

Nakonec přikládám foto těch dvou nových krásných recenzních výtisků..:)

Seznam knih - Prázdniny

1. července 2012 v 19:47 | Brave Tangerine
Rozhodla jsem se, že vám napíšu seznam knih, které bych chtěla přečíst o prázdninách. Je jich celkem 15 a já už teď vím, že je asi všechny přečíst nezvládnu, už kvůli finančním částkám, které na ně budu muset vynaložit. Ale doufám, že jich stihnu přečíst alespoň 10.
 1. Dokonalý pár - Ally Condie
 2. Oškliví- Scott Westerfeld
 3. Krásní - Scott Westerfeld
 4. Tweety s city - Elizabeth Rudnick
 5. Čarodějnice z Hex Hall - Rachel Hawkins
 6. Pýcha a Předsudek - Jane Austen
 7. Nebezpečná láska-Kateřina Petrusová
 8. Polibek pro Annu - Stephanie Perkins
 9. Prazákon: Přežití v pekelném ráji - Robin Baker
 10. Divergence- VeronicaRoth
 11. Úspěšná smolařka -Meg Cabot
 12. Úspěšná smolařka se (asi) vdává - Meg Cabot
 13. Úspěšná smolařka ve velkoměstě - Meg Cabot
 14. Upíří deníky: Probuzení - L. J. Smith
 15. Polosvět: Zima - Rod Reed
Četli jste nějáké knihy z mého seznamu? Co na ně říkáte?

Recenze: Láska se ukrást nedá

27. června 2012 v 13:17 | Brave Tangerine
Autor: Petra Lázničková
Počet stran: 154
Žánr: Dívčí román
Rok vydání: 2008


Anotace: Zuzka má po maturitě, úspěšně složila přijímací zkoušky na vysokou školu, a tak má dobré předpoklady, aby si mohla užívat prázdnin - alespoň v mezích, které ji vytyčili starostliví rodiče. Jenže chvíle volna se jí hned na úvod zkomplikují přičiněním její "nejlepší" kamarádky Barbory a kamaráda Adama, a shodou okolností se zároveň seznámí se skupinkou mladých lidí, do jejichž středu se snaží začlenit. Postupně ovšem zjišťuje, že s touto partou není všechno, jak má být. Čím se to zabývají při svých tajných akcích? A jakou roli při nich hraje sympatický Radek se kterým se dá po chvíli Zuzka dohromady ?

Postavy: V této knize jsem se nejvíce vžila do role sympatické Zuzky, i když některé její rozhodnutí bych změnila, tak se mi celkově její postava líbila. Nejvíce se mi asi příčil Hans a taky velmi protivná Barbora, která Zuzčino dobré srdce jen využívala.

Mé hodnocení: Knihu jsem měla přečtenou za chvíli, bavila mě, její momenty byly často spletité a já hned od začátku nevěděla jak kniha skončí, což se mi líbilo, často jsem si myslela, že už vím jaký bude konec, ale děj se několikrát otočil.
Jediné co bych knize vytkla je její konec, já nevím, ale přijde mi takový nedokončený, pokud by záleželo na mě, já bych ještě pár stránek dodala, aby to ukončení nebylo takové rychlé.
 
 

Reklama