Na Téma

Kredit X Paušál

26. července 2012 v 9:39 | Brave Tangerine
Představme si, že máme každý dva telefony, na jednom paušála na tom druhém kredit, co bychom si vybrali? Nebo se prostě jen zamyslete, či čerpejte z vlastní zkušenosti, co je lepší, kredit, či paušál?
Já mám zkušenosti s obojím, co si budeme povídat, všechno má nějáké pro a proti. Paušál mám asi půl roku.

Co pít v horkých dnech

23. července 2012 v 8:11 | Brave Tangerine
Pitný režim by se měl dodržovat stále, ale v horkých letních dnech, bychom na něj měli dbát ještě více, protože letním sluníčkem je náš organismus více zatěžován, než třeba v zimě, nebo jiném ročním období.
Málokomu z nás v létě chutnají velmi sladké nápoje a hlavně ani nejsou zdravé a náš organismus jimi příliš dobře nezazásobujeme.


Kvalitní blogy

13. června 2012 v 9:59 | Brave Tangerine
Jak se vlastně kvalitní blogy poznají? Každý z nás má jiná měřítka, já pokud přijdu na nějáký blog, jako první mě samozřejmě zaujme design, většinou (i když se to nemá) jakmile mě nezaujme design, nelíbí se mi, tak jdu pryč. Když mě design zaujme, nejdřív jen očima projedu 3-4 poslední články, pokud jsou tam jen videa a obrázky, odcházím, ale pokud mě zaujmou nadpisy článků, začnu číst a popřípadě zanechám komentář a naposled se podívám na počty komentářů u článků.

Takže já kvalitní blogy poznávám podle:
  • Designu
  • Formy článků
  • Počtu komentářA jaké jsou podle mě kvalitní blogy?
  1. Lucinka - Slečna žijcí v Itálii, popisujcí svůj život a modelingovou dráhu. Moc sympatická slečna.
  2. Mersmerize - Mersmerize se dostala už tak daleko, že má vlastní doménu. Její web je zaměřen na dívky, na jejich problémy, líčení a tak podobně. Mersmerize je velmi sympatická a báječná slečna. Na jejím blogu jsem závislá, chodím tam každý den několikrát, její články mě moc baví.
  3. Barbara Brunette - Tato slečna píše o všem a její články mají nápad a pointu.
  4. Maky.Orel - Ta nejlepší grafička jakou jsem kdy poznala, je velmi sympatická, hodná a obětavá.
  5. Hogreta - Slečna která skvěle studuje a na každou věc se umí podívat z několika úhlů. Velmi sympatická.
  6. Téra - Blonďatá slečna ve znamení Střelce v mnoha věcech stejná jako já..:)

TT: Stále a Stále.

3. června 2012 v 10:38 | Brave Tangerine
Co pro mě znamená slovní spojení Každodenní šálek čaje? Opravdu to nechci pojmout jako denní pití čaje, protože čaj moc nemusím a myslím, že by se to asi ani tak pojmout nemělo, no to je jedno, zase povídám co nemám..
Když se teda řekne Každodenní šálek čaje, mně osobně se vybaví kniha, protože čtu ráda a snažím se číst hodně, abych pak na Střední byla trošku napřed. Snažím se přečíst každý den alespoň jednu stránku, abych si na každodenní čtení zvykla.

Co ještě dělám kaaždý den? Pokud nepočítám takové ty věci jako jídlo, pití, tak je to alespoň nějáký sport, jako běh, procházka a nebo jen pár cviků doma.

Článek se sice dost krátký, ale já opravdu nevím co na toto téma víc napsat, podstatu jsem snad vystihla..

Duck Feet Nails

29. května 2012 v 15:19 | Brave Tangerine
V dnešním článku jsem se rozhodla zaměřit na "novinku" ve světě modeláže nehtů. U nás v České republice je to zatím novinka a moc se to tu neuchytilo, ale myslím, že byrzy někoho s tímto módním doplňkem na ulici potkáme, protože lidé se rádi inspirují zahraničními módními trendy a někteří extravagantní jedinc jsou schopni si toto na rukách vytvořit..
O co se vlastně jedná? Duck feet nails jsou ve volném překladu nehty kachních nohou. Když se podíváte na obrázek, říkáte si možná, stejně jako jsem si říkala já, že se jen nějáké manikérce nepovedly gelové nehty, ale to je omyl.. Tyto nehty jsou v zahraničí velmi IN a populární, internet se jejich obrázky jen hemží.

2 měsíce nudy? Ani náhodou !

28. května 2012 v 20:32 | Brave Tangerine
Dnešní článek bude zaměřen hlavně na studenty, tedy na ty z vás, co si chodí do školy 10 měsíců v roce a dva letní měsíce si užívají volno doma. Jak už jistě víte, i já mezi takové patřím a po tomto volnu nastupuji na Střední školu a spolu s ní i na internát, takže přichází velký krok do žiovta a odloužení od maminčiny sukně..:P
Ale to jsme zase trošku mimo.. Tento článek chci zaměřit právě na Letní prázdniny, ty dva krásné měsíce, kdy můžeme vstávat kdy se nám zachce, nemusíme do školy a netaháme u sebe batoh plný učebnic.

" Až naprší a uschne pitomci! "

20. května 2012 v 9:29 | Brave Tangerine
Né nebojte se, nenadávám vám. Jen se mi včera stala taková věc a já si řekla, že by si to zasloužilo článek. Protože si myslím, že se s tím určitě už setkalo víc lidí, ne jen já

Tak tedy.. Včera jsme seděly s Natálkou na zahradě a já jí říkám, Naty pusť mě na tu židli a ona mi na to odpověděla, až naprší a uschne pitomci. Slyšela to mamka, ta hned zareagovala, že se to neříká atp. Mně blesklo a řekla jsem si, to bylo v nějáké pohádce.. zeptala jsem se na to Natálky a ta řekla, že to bylo v Popelce..! Ano, opravdu to tam bylo, vybavuji si tu část, kde to Popelka řekla.Nikdy mě nenapadlo takhle zkoumat pohádky, rozebírat každá slova, ale jí to napadlo, ona si zrovna tohle zapamatovala. Jak ty děti myslí jinak než my starší a nebo dospělí.

Jak mají děti mluvit spisovně, když v každé druhé pohádce je nějáké sprosté, nebo nevhodné slovo? Už i v kreslených šmoulících jsou občas takové výrazy, že se divím, jak to můžou pro ty děti vůbec vysílat. Kam ta doba spěje..

Stalo se vám taky někdy něco podobného..?

Smysl života

20. května 2012 v 9:26 | Brave Tangerine
Třeba pro vás bude tento článek absolutně nepodstatný, ale mě napadl a myslím, že je dobrý a snad se povede. Nevím, zda vás baví články na tyto obecná témata, ale mě je baví psát, myslím si, že vybírám témata nad kterými stojí za to se zamyslet.. Pokud nechcete, abych tyto články psala dál, napište mi to do komentářů a napište mi, co chcete číst, vaše názory si ráda přečtu.


Smysl života
Co to vlastně je..? Podle mě je to naše poslání, náš úkol. Něco, kvůli čemu žijeme, něco, za čím se ženeme a co nás nabíjí energií. Alespoň já to tak mám. Můj smysl života je moje rodina a hlavně vzdělání, celý můj život se odvíjí od vzdělání a doufám, že to tak bude i dál. Budu se snažit mít co nejlepší vzdělání a potom co nejlepší práci abych zajistila svou budoucí rodinu.
Tak toto je můj smysl života.

Máte i vy nějáký sen, nějáký smysl života za kterým se ženete a je vaší životní prioritou? Troufnu si říct, že ano, protože každý musíme mít důvod, proč žít. Třeba jste ještě nepřišli na to, jaký váš smysl života je, ale nějáký jistě máte a brzy přijdete na to, jaký to je a budete se za tím hnát a nebudete koukat doprava, doleva ani za sebe. Vím o čem mluvím - Jdu na střední školu 60 km od domova. Ale každý z nás musí pro své životní sny, pro své životní smysly něco obětovat, ale nakonec to určitě bude stát za to.
Já jsem si jistá, že když se budu snažit a bude mě to všechno bavit, tak se mi můj životní cíl splní. Už teď se mi přece plní, brzy dokončím Základní školu a od září nastupuji na další etapu, Střední školu..:)

Tak jak jste na tom vy? :)

Dostala jsem pětku !

20. května 2012 v 9:24 | Brave Tangerine
Dnes ráno jsem se probudila s nápadem na článek. Článek bude na téma škola. Snad už každý z nás dostal někdy pětku a já nevím jak vy, ale už jsem zažila ten pocit, kdy jsem se bála říct mamce o pětce a myslím, že nejsem sama. Znám několik lidí, co se báli říct doma o známce a proto vyváděli různé vylomeniny. V tomto článku bych vám chtěla říct něco o těchto špatných známkách a o tom, jak se chovat, když je dostanete.
(ilustrační obrázek, google)
V první řadě samozřejmě hodně záleží na tom, jaký vztah máš se svými rodiči, nebo konkrétně s tím, kdo ti kontroluje žákovskou knížku (já budu používat jako příklad mamku) a taky na tom, kolik ti je let, já se třeba teď už o žádných známkách mamce říct nebojím, protože za chvíli končím základní školu.
Pokud jde o tvou první pětku, je jasné že se bojíš, to jsme se báli všichni, ale můžu tě ujistit, jak už jsou tvoji rodiče jakýkoliv, první pětku pochopí. (Já, když jsem v šesté třídě dostala svou první trojku, přišla jsem domu s brekem a ještě dostala čokoládu za to, že jsem to doma řekla a že trojka neni nic hrozného...:P).
Pokud nosíš jednu pětku za druhou a nesnažíš je, potom je to už horší, to bych se ani nedivila kdyby ti rodiče vynadali, protože to je chyba v tobě, protože ty se nesnažíš a necháváš si solit pětky. (Nikdy neříkej doma - Ale oni měli pětku všichni - Učíš se pro sebe, známky jsou tvé, tak nekoukej na ostatní, ale na sebe..!)
A pokud jsi ten stejný typ jako já, což je, že ti občas nějáká ta pětka ulítne, ale jinak se učíš dobře. Nemusíš se vůbec bát přijít za mamkou a říct jí o té pětce. Důležité ale je, nelhat, vždy musíš přijít a říct pravdu, řekni radši doma mamce, že ses prostě neučila, než abys jí říkala, že si na tebe učitelka zasedla a že dává špatné známky jen tobě a tak podobně, to by se ti totiž mohlo pěkně vymstít.
Takže, hlavní body ke spokojené rodině. Nikdy o známkách nelži, nefalšuj podpis, protože se na to jednou stejně přijde, neodkazuj špatné známky na ostatní ani na učitelku.
Nemáš proč se bát doma říct o špatných známkách, rodiče pro Tebe chtějí jen a jen to nejlepší..:)

Aspergerův snydrom: Knihy

20. května 2012 v 9:23 | Brave Tangerine
Rozhodla jsem se napsat trilogii článků o Aspergerově snydromu. První část bude Aspergerův syndrom očima knih a internetu. Tyto články jsem se rozhodla napsat, protože znám paní, jejíž děti a muž jsou autisté a vím, jak to má těžké. Moc lidí AS nezná a já je s ním chc seznámit, i kdybych s ním seznámila jen těch pár lidí, co chodí na můj blog, budu za to ráda. Snad si články rádi přečete, protože AS je závažná věc.
Původně jsem vám chtěla všechny informace o AS napsat a nebo zkopírovat z webu.. JENŽE, AS je téma, na které toho jde hodně, opravdu hodně napsat. A kdybych vám sem měla všechno vypsat, byl by to tak dlouhý článek, že by to nikdo z vás nečetl a ten článek by se možná ani nedal zveřejnit, protože by byl moc dlouhý.
Díky tomuto jsem se rozhodla, že vám sem hodím nějáké webové stránky, které mě zaujaly a na kterých si myslím, že jsou dobré informace. Snad vám nebude vadit, že to udělám takhle.
WEB stránky:
myslím, že to stačí, doufám, že se někdo z vás na ty výše uvedené odkazy podívá a o Aspergerově syndromu seněco dozvíte.
 
 

Reklama