Středoškolský život

Pouze AJ ?!

3. července 2012 v 10:39 | Brave Tangerine
Před pár dny se mi do rukou dostal můj seznam učebnic do 1. ročníku na Střední školu. Dlouho jsem na něj čekala a když jsem si ho přečetla, chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, co že se to po mě vlastně chce.. Ale po detailním prostudování seznamu jsem byla celkem spokojená, nebylo mi ale jasné, proč se uvádí pouze učebnice na Anglický jazyk a ne na Německý (Aby bylo jasno, většinou je to tak, že když se nastupuje na Střední školu, žačka pokračuje v cizím jazyce, který se učila na Základní škole).
Napsala jsem tedy do školy e-mail, zda je v učebnicích chybala a nebo se Německý jazyk na této škole opravdu nevyučuje. A odpověď se mi dostala obratem a zněla, že vhledem k tomu, že ze Základní školy chodí čím dál tím méně žáku s Německým jazykem, museli ji zrušit, tudíž se budu učit anglicky a Němčinu si mohu vybrat v druhém ročníku jako další jazyk. Chápete to? Já, člověk který neumí anglicky napočítat do 10-ti se mám na Střední škole v tomto jazyce měřit s lidmi, co měli Angličtinu několik let na Základní škole..
Takže to vypadá, že si budu muset ještě do září (ano i přes prázdniny) najít nějáké doučování angličtiny, nebo opravdu vyhořím už v 1. ročníku..:( A víte co je k smíchu nejvíc? Že jsem na toto téma s panem učitelem asi před měsícem mluvila, že se klidně může stát, že přijdu na Střední školu a řeknou mi, že Němčinu nevyučují..:-// To se opravdu může stát jenom mně...

SŠ - Můj učební plán

27. května 2012 v 10:36 | Brave Tangerine
Krááásnou neděli přeji..:)
I přesto, že u nás je dnes zataženo, fouká vítr a už je neděle a já jdu zítra opět do školy, jsem se dnes probudila s velmi dobrou náladou, dala si fajn snídani a je mi skvěle. :)

Dnešní článek jsem se rozhodla opět zaměřit na sebe, na mou budoucnost a to konkrétně na Střední školu na kterou se chystám a na její předměty. Každý den teď sleduji webové stránky školy, protože by tam každým dnem měl přibýt seznam učebnic pro první ročník mého oboru. Prozkoumávala jsem tedy stránky a našla jsem seznam vyučujcích předmětů, počet hodin a tak dále. Rozhodla jsem se, že vám zde tento seznam zveřejním, aby jste věděli jak na tom od září budu, snad vás článek nebude nudit..:)

Tabulka je jak vidíte rozdělená na ročníky a počet hoddin je týdenní.


Vyučovací předměty1. roč.2. roč.3. roč.4. roč.Celkem
Český jazyk a Literatura444416
Cizí jazyk I.444416
Cizí jazyk II.03328
Matematika333312
Občanská nauka00123
Dějepis22004
Chemie20002
Fyzika01001
Biologie20002
Zeměpis20002
Demografie01001
Tělesná výchova22228
Psychologie00224
Etická výchova21003
Znakový jazyk02002
Právo223310
Veřejná správa323311
Správní právo00235
Ekonomika32005
Veřejné finance00022
Účetnictví00202
Technika administrativy22004
Písemná a elektronická komunikace00224
Výpočetní technika02226
Celkem33333334133

Středoškolský život

20. května 2012 v 9:30 | Brave Tangerine
V jednom článku, konkrétně zde jsem se zmínila, že bych chtěla napsat něco jako deník středoškolačky. Zpětně jsem o tom přemýšlela, přijde mi to jako dobrý nápad a od 2. září (příjezdu na intr) bych to chtěla začít psát.


Ale jsou tu nějáké nevyřešené body..
- Deník nebo týdeník - Pořád nevím, jakou formou to budu psát.. Napadají mě hned tři možnosti..
1. Budu psát každý týden jeden záznam, co se událo atp.
2. Budu psát každý den co se událo..
3. Budu psát jen, když se stane něco hodně důležitého.. Že nebudu psát den 1., den 2. atd.. jako bych to psala u možnosti číslo dvě, ale budu psát data dní..
- Pokud by byl tedy zájem, mohla bych vytvořit samostatní štítek pro tyto záznamy.. Nejdřív ale musíme vyřešit ten první bod..:)
Co by se vám líbilo nejvíc?


No, to je vlastně jediná nevyřešená otázka..:D (Ta druhá je už taková méně podstatná, ale všichni na ní povinně taky odpovězte) Ale je velmi, velmi zásadní. Tak doufám, že mi někdo poradíte..;) A hlavně, že vás to bude bavit, budete to rádi číst a dál navštěvovat tuto stránku..

Návštěva SOŠ profesora Švejcara

20. května 2012 v 9:25 | Brave Tangerine
Dnes (25. 4. 2012) jsem byla spolu s babičkou, kamarádkou Leničkou a její maminkou odevzdat Zápisový lístek a zařídit si internát na SOŠ profesora Švejcara do Plzně kam jsme se obě dostaly. Nevím, zda vás tento článek bude zajímat, ale byla bych ráda, kdyby zajímal, protože pro mě Střední škola hodně znamená, dokonce plánuji při nástupu do školy začít psát takový deník nebo týdeník (to si ještě rozmyslím) z života Středoškolačky, zajímal by vás..?
Ale teď už k dnešnímu dni.

Cesta: Nesnídala jsem, takže při cestě tam mi bylo zle, přece jen, od nás do Plzně je to 60 km.. Při cestě zpátky jsem byla nacpaná smaženým sýrem v žemli, takže mi bylo taky zle, ale zvládla jsem vše udržet v sobě. Ale cesta byla opravdu dlooouhá.. Vyjeli jsme kolem osmé hodiny ranní a přijeli kolem půl druhé. Ale pozitivní je, že jsem nemusela do školy a vyhnula se dějepisu. :P


Příjezd do Plzně: Cesta byla dlouhá a složitá, ale nakonec s pomocí navigace jsme se tam dostali a našli příslušnou školu. Ve škole jsme odevzdali Zápisové lístky a nesympatické paní se zeptali na informace ohledně učebnic a internátu, dozvěděli jsme se jen, že učebnice budou vyvěšeny na internetu a internát je na konečné stanici trolejbuse číslo 4. Takže jsme toho moc nepochopili, ale vydali jsme se ho hledat.


Internát: Nachází se asi tak 10 minut cesty od školy, ovšem abychom ho našli, museli jsme se zeptat kolemjdoucí paní. Zjistili jsme, že je v Hotelové škole, to, kdyby nám paní ze školy řekla, hledání by bylo hned příjemnější.
Dostali jsme na vyplnění přihlášky na internát, potom si s pánem z internátu povídali, dostali informace k začátku roku ohledně internátu a konečně si ho šli prohlédnout. Všechno je tam moderní, vymalováno je krásnými veselými barvami, všechno je fajn. S pánem z internátu jsme se i hodně nasmáli, řeknu vám, přeju si, být na patře, kde bude vychovatelem on, protože je to skvělý člověk. :) Tak snad nám to vyjde. Ještě jsme ho poprosili, abychom mohli být s Leničkou na pokoji spolu, řekl, že se to pokusí zařídit, že si myslí, že jsme jako dvojčata. :P Tak snad nám to vyjde..:) Doufám.. Ještě jsme si potom byli prohlédnout jídelnu, která je taky krásná nově zrekonstruovaná a krásně vymalovaná..:)
Zatímco na škole jsme s nesympatickou paní byli asi 5 minut, na internátu se sympatickým pánem jsme zůstali přes půl hodiny.


Jídlo: Nemohli jsme samozřejmě zapomenout na to nejdůležitější, pořádný dlabanec. Zašli jsme si do takového bistra s názvem Rychlý Šnek a po zkonzumování zakoupených potravin se rozhodly, že když nám nebude chutnat jídlo ve škole, budeme si ho kupovat zde. Já si vzala Smažený sýr v žemli a Lenička Kebab, obě jsme byli se svým jídlem nad míru spokojené..:)


Měli jsme prostě fajn den..:) Jsem tak ráda, že to všechno je realita, že od září budeme středoškolačky, už to není jen sen..:)

S pozdravem, Brave Tangerine
 
 

Reklama